Czy to może być przerzut raka?

Mam takie pytanie: w czerwcu 2009 moja mama (43 lata) miała usuwany guz złośliwy prawej piersi (operacja oszczędnościowa). Rak o skrócie DCIS (tak było na wynikach badań histopatologicznych, carcinoma intraductale). Miała potem tylko radioterapię, bo ponoć przy tym rodzaju raka chemia jest nie potrzebna. A dziś po ponad roku była na kolejnej kontroli i miała mammografię i tak jest napisane :"asymetryczne rozmieszczenie utkania włóknisto-gruczołowego piersi lewej", bardzo proszę o odpowiedź czy to może być jakiś przerzut, czy coś niepokojącego?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam, Justyna.

ponad rok temu

Witam.

Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny byc interpretowane przez lekarza prowadzącego, ktory zna pacjenta i ma mozliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie