Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być rak, czy jednak gruczoł?

Jakiś czas temu wykryłam guzka w lewej piersi nad sutkiem. Jest podłużny i się porusza, nie byłam z tym u lekarza, bo myślałam, że to związane jest z okresem. Po jakimś czasie, gdy badałam sobie pierś, znów go wyczułam - on wcale nie zniknął i nie był on powodem okresu. Nie poszłam do lekarza, bo mama powiedziała, że to gruczoł. Teraz jestem za granicą i strasznie się denerwuje tym, że mam tego guzka, bo moja babcia zmarła na raka piersi. Mam wrażenie, że mnie on boli, ale że mam niedomknięcie zastawki i boli mnie serce gdy się denerwuje to raczej nie boli mnie ten guzek. W Polsce będę dopiero w marcu i wtedy pójdę do lekarza, bo tu nie mam możliwości. Czy to może być rak, czy jednak gruczoł? Cały czas się tym denerwuję i nie śpię na lewej stronie tylko na prawej lub na plecach. Co to może być? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Wyleczalność raka piersi

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy!
W przypadku stwierdzenia zmiany guzowatej nawet w młodym wieku zawsze należy zgłosić się na zbadanie piersi przez lekarza i ewentualne wykonanie badania USG. Pozwala to wykluczyć patologiczne zmiany od przyczyn fizjologicznych. Wówczas lekarz może podjąć decyzję czy konieczna jest dalsza diagnostyka.
Przed 40. rokiem życia u kobiet dominują zmiany łagodne w obrębie piersi, rak piersi jest częstym nowotworem u kobiet po 40. roku życia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, wydaje się, że sytuacja nie jest nagląca, jednakże warto wyjaśnić przyczynę wybadanej zmiany.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy