Czy to może być rak u 13-latki?

Witam, mam 13 lat. W mojej lewej piersi nad brodawką sutka znajduje się coś takiego, jak 1 cm siniak, jest fioletowy i nie boli. - 1 podejrzana zmiana wyglądu lub kształtu piersi, - 2 obrzęk piers, - 3 guz piersi lub pod pachą, - 4 ,ciemniejsza wydzielina lub krwawienie z brodawki, - 5 dziwnie wyglądająca, pomarszczona skóra nad guzem, - 6 sterczenie brodawki, - 7 wysypka na brodawce sutkowej albo wokół niej, - 8 zmiany w kształcie sutka (nieregularność lub wklęsłość), - 9 zaczerwienienie i stwardnienie skóry, - 10 poszerzenie żył skóry piersi. Z tych powyżej wymienionych przykładów objawów raka piersi u mnie jeden raz wystąpił 5. punkt, raz 6. punkt, oraz 7. punkt. Boję się, że mam raka! Wstydzę się powieć o tym komukolwiek zwłaszcza mamie! Nie mam osób zaufanych... Boję się, cholernie się boję! PROSZĘ O SZYBKA ODP.!

13 LAT ponad rok temu

Witaj!

W Twoim wieku prawodpodobieństwo zachorowania na raka piersi jest naprawdę bardzo, bardzo małe. Rozumiem jednak, że się martwisz. Trudno jest mi cokolwiek powiedzieć na temat zmiany, jeśli nie mogę jej zobaczyć. Mogę jedynie podejrzewać, że jeśli "siniak" jest od dłuższego czasu, być może jest to rodzaj znamienia - tzw. naczyniak (zmiana łagodna).  Nie wnikam, dlaczego nie chcesz pokazać znamienia swojej mamie - myślę jednak, że na pewno nie ma czego się wstydzić - mama przecież też jest kobietą. Mimo wszystko będę namawiać Cię, aby także zobaczył to lekarz.

Pozdrawiam serdecznie