Czy to może być spowodowane przez nerwicę?

Mężczyzna 20 lat, Warszawa Po raz kolejny zdarzają się u mnie przerwy w biciu serca, jak by przestawało i zaraz znów zaczynało bić tylko mocniej, sprawdzałem sobie puls i faktycznie czułem przetwe w biciu serca. Mam stwierdzoną nerwicę lękową, miałem też robione dkg serca i wyszło wszystko w porządku. Czy to może być spowodowane przez nerwicę? Dodam że ostatnio często się nie wysypiam i mam dużo nerwowych sytuacji.

Witam Pana
Skoro badania kardiologiczne wykluczają chorobę serca,
to może oznaczać, że opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że źródłem arytmii serca są przeżywane emocje,
stres czy nerwica.
Nerwicy często towarzyszą takie objawy jak silny ból
w klatce piersiowej
, zaburzenia rytmu serca, duszności…
Nieleczona nerwica prowadzi do pogarszania się stanu
zdrowia psychicznego i fizycznego.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, która jest
najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy
oraz jej konsekwencji.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl