Czy to może być stulejka? Dlaczego tak trudno mi zsunąć napletek?

Jestem chłopakiem i mam 15 lat. Wstyd mówić, ale nigdy nie ściągałem skóry z żołędzia i dokładnie go nie myłem. Nie robiłem tego, ponieważ podczas erekcji szło to dosyć opornie, a nie chciałem nic naderwać, ale poszperałem trochę w internecie o stulejce. Pierwszego dnia, gdy próbowałem ściągnąć skórę z żołędzia, miałem z tym problem (z dociągnięciem do końca podczas erekcji), natomiast w trakcie spoczynku bez problemu i żadnego bólu. Gdy dotknąłem żołędzia to odczułem lekki ból. Po dwóch dniach już z penisa w trakcie erekcji ściągam skórę. I tu moje pytania - czy to, że mój żołądź jest bardzo wrażliwy na dotyk to normalne, bo przez tyle lat był "schowany"? Czy to minie z czasem? Czy powinienem udać się do urologa, dlatego że przez tyle lat nie zachowywałem odpowiedniej higieny żołędzia i czy nie powinien on zobaczyć czy przypadkiem nie mam stulejki? Czy może zaczekać i jeszcze trochę w domu "potrenować"? Ponieważ w te 3-4 dni już podczas erekcji bez problemu mogę to zrobić. No i jeszcze spytam, czy to źle czy bardzo źle, gdy nie potrafię się masturbować ze skórą ściągniętą z żołędzia? Ponieważ gdy dłoń idzie do góry i dotyka ściągniętej skóry, to szybko nawija się ona na żołędzia oraz gdy dotykam żołędzia to boli.  Czy to przejdzie? Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale nie mam za bardzo z kim o tym porozmawiać, dlatego z góry dziękuję za wyczerpującą i rzetelną odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Z opisu wynika, że to może być stulejka, prawdopodobnie niepełna. Oznacza to, że napletek zsuwa się, ale z trudnością. Zdecydowanie odradzam zsuwanie napletka "na siłę", gdyż może to doprowadzić do groźnej sytuacji. Możliwe jest, że napletek nie da się odprowadzić z powrotem, co można naprawić wyłącznie chirurgicznie. Proponuję jak najszybciej zgłosić się do urologa (koniecznie z rodzicami, gdyż tego wymaga prawo), który zaproponuje bardzo prosty zabieg operacyjny ostatecznie rozwiązujący problem.