Czy to może być uczulenie na coś i jak sobie z tym poradzić?

Dzień dobry, od kilku dni na czole i nosie mam wysypkę, są to takie drobne krostki jak kasza manna, swędzi mnie to bardzo a za bardzo nie wiem od czego to mam, gdyż w ostatnim czasie nie zmieniałam kosmetyków, czy to może być uczulenie na coś i jak sobie z tym poradzić?

Jak najbardziej mogą to być zmiany alergiczne. Niestety bez możliwości ich obejrzenia ani też bez możliwości zebrania wywiadu lekarskiego nie umiem ustalić ich przyczyny i postawić rozpoznania.