Wiotkość krtani a dziwny kaszel u dziecka

Witam, mam pytanie dotyczące wiotkości krtani u dziecka. Moje dziecko skończyło 8 miesięcy od urodzenia podczas płaczu , kiedy chce glosniej krzyknąć zasmiac bądź się mocno cieszy wydobywa mu się dziwny dźwięk jakby szczekajace zakaszlniecia bardzo suche donośne dosłownie jak ze studni. Nie pojawia się się każdym razem, sporadycznie. Ulewalo mu się do 6 miesiąca. Pediatra nie widzi nic niepokojącego, inny zaś mówił ze może to być wiotkość krtani. Co to może być i gdzie się z tym udać? Często choruje na kaszel katar i gardło od razu idzie na oskrzela. Czy faktycznie istnieje szansa, że te dolegliwości wiążą się z wiotkością krtani? I jeśli tak to co z tym zrobić? Jak wygląda leczenie wiotkości krtani? Czy jest to dolegliwość leczona farmakologicznie czy może konieczny będzie jakiś zabieg? Z góry dziekuję za informacje i pozdrawiam.

Wiotkość krtani przechodzi samiostnie w dziewiątym miesiącu życia. Jeżeli jest nadal to moży być objawem krzywicy. Niech ktoś pomaca jej kości potyliczne, czy są miekkie i obejży żebra czy odstają , wielkość ciemienia itd... to abecadło dla pediatry! Zbadaj mu poziom witaminy D3 we krwi to proste!