Czy to może być zapalenie płuc?

Od wczoraj wieczorem, co jakiś czas - czasami co kilka sekund, jak wstaję, albo gdy się pochylę lub podniosę, coś kłuje mnie po lewej stronie, zaraz koło mostka na wysokości piersi i troszkę wyżej. Mam 16 lat, EKG robiłam w listopadzie ubiegłego roku, bo moja mama miała kiedyś szmery serca, więc kazała mi też zrobić, ale lekarz nic nie zauważył, wszystko w porządku było. Przy kichaniu też pojawia się kłujący ból, ale gdy siedzę przy biurku, nic się nie dzieje. Czytałam, że takie kłucie może być od garbienia się, ale ja staram się siedzieć zawsze prosto. Co mi może być? Pojutrze wybieram się chyba do lekarza. Ewelina
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Na podstawie przedstawionych informacji trudno określić przyczynę bólu. Jeśli się utrzymuje bądź nasila i niepokoi Cię, zdecydowanie należy udać się do lekarza, ponieważ dobra diagnoza opierać się musi na szczegółowym wywiadzie lekarskim i rzetelnym badaniu fizykalnym

Pozdrawiam