Czy to może być zapalenie przydatków czy zwykły ból brzucha?

Od miesiąca mam bóle podbrzusza, do tego bolą mnie plecy na dole, brzuch boli rano i wieczorem, czy to może być zapalenie przydatków?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie bóle mogą być spowodowane zarówno zapaleniem przydatków, jak i stanem zapalnym nerek, kamicą nerkową, zaparciami, stanem zapalnym jelit i wiele innych. Najlepiej byłoby wykonać podstawowe badania laboratoryjne (morfologia, próby wątrobowe, nerkowe) i usg jamy brzusznej. Jeśli "nic nie wyjdzie", proszę się udać do ginekologa, w celu zbadania i wykonania usg narządów rodnych.