Czy to może być zawał serca?

Od dwóch dni kłuje mnie w klatce piersiowej zarówno w spoczynku jak i podczas wysiłku fizycznego, blisko lewego sutka (jestem mężczyzną, mam 25 lat).

Jest mało prawdopodobne, aby był to zawał serca, gdyż ani wiek, ani czas trwania dolegliwości, ani charakter bólu nie wskazują na to. Mało prawdopodobne jest także rozpoznanie u Pana choroby niedokrwiennej serca. Prawdopodobnie jest to tzw. nerwoból – być może przyczyną jest przemęczenie lub napięcie nerwowe. Inne przyczyny obejmują chorobę wrzodową żołądka lub dwunstanicy, refluks żołądkowy oraz ewentualnie schorzenia kręgosłupa odcinka szyjnego i piersiowego.