Czy to może być związane ze skoliozą?

Dzień dobry. Moja nastoletnia córka uskarża się na bóle w lewym ramieniu. Czasami bywają tak silne, że musi zażywać środki przeciwbólowe. Nie zdarza się to często (raz, dwa razy w miesiącu), ale mimo to jest niepokojące. Nie wiemy, do jakiego specjalisty się udać. Czy to może być związane ze skoliozą?

Lek. Wojciech Zygmunt

Powinna się pani udać do ortopedy dziecięcego. Takie bóle mogą być wynikiem urazu lub zapalenia, ale zdarza się, że są spowodowane nowotworem złośliwym kości, dlatego konieczne jest wykonanie badania RTG ramienia i barku, by wykluczyć taką możliwość.