Czy to może być związane ze stwardnieniem rozsianym?

Witam, od miesiąca mam problemy z drgawkami (drżeniami) mięśni na całym ciele, np. łydek, powiek, ramion, pośladów. Dodatkowo odczuwam także szczypania i kłucia. Ponadto, magnez, witaminę D, żelaz, wapń, potas mam w normie. Pół roku temu miałam robione badanie EEG, którego opis umieszczam poniżej: "Badanie prowadzono w stanie czuwania. Zapis zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawową stanowią w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych fale alfa o częst. 10 - 12 Hz, ampl. do 35 uV współwystępujące z falami beta. W odprowadzeniach czołowych dominuje niskonapięciowa czynność beta. R z zaznaczona Hv i Fs ( 1 - 15 c/s ) nie wpływają istotnie na zapis. Wyładowań i czynności ogniskowej nie zarejestrowano. WNIOSEK: Zapis ze zwiększonym udziałem czynności beta, nie wykazuje istotnych cech nieprawidłowych." Bardzo proszę o pomoc. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Czy to może być związane ze stwardnieniem rozsianym, zaburzeniami lękowymi (nerwicą)?

Witam!
Zapis EEG Moim zdaniem mieści się w granicach normy. Jeżeli obawia się Pani stwardnienia rozsianego, to należy rozszerzyć diagnostykę (i tak będzie to tylko większe lub mniejsze podejrzenie. Badaniem przesiewowym jest RM głowy z kontrastem, ponadto wzrokowe potencjały wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego (w ramach Oddziału Neurologicznego). Zdecydowanie częstszą przyczyną opisanych przez Panią dolegliwości mogą być zaburzenia nerwicowe, lecz aby mówić o nerwicy należy wykluczyć, zdecydowanie poważniejsze choroby somatyczne. Nota bene dość często występują razem SM z zaburzeniami nerwicowymi - wówczas także leczymy nerwicę, uzyskując łagodniejszy przebieg schorzenia podstawowego. Zanim "się zagotujemy" w swoim lęku i niepokoju wewnętrznym, należy przeprowadzić diagnostykę zaburzeń emocjonalnych, najlepiej w PZP: profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię, warto rozszerzyć na testy organiczne. Prawdopodobnie Pani dolegliwości są nerwicowe, ale póki Pani nie wyjaśni podejrzenia SM to będzie to ciągle nawracać.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Szanowna Pani,
wskazana jest konsultacja neurologiczna oraz psychiatryczna, w celu diagnozy podłoża psychogennego (zaburzeń lękowych), zalecane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.
Pozdrawiam serdecznie