Czy to może jednak ciąża?

Witam!
Mam mały problem. Ostatnią miesiączkę miałam 6.01.2010r., wcześniej były one regularne co 28 dni, ale ta ostatnia przyszła dopiero po 31 dniach. Od owulacji, czyli od ok 20 stycznia zaczęło mnie boleć podbrzusze, piersi, sutki mnie też dziwnie pobolewały.

Dziś jest 37 dzień i miesiączki jak nie było tak nie ma. 9 lutego robiłam test ciążowy i wyszła bladziutka druga kreska, 10 lutego byłam u ginekologa i po USG powiedział, że mam powiększoną błonę śluzową i jeszcze nic nie widzi, to samo mówił 3 lutego, jak u niego byłam, i właśnie wtedy kazał mi brać lek. Brałam go od 3 lutego do 9 lutego i na wizycie kazał mi przerwać. Dzisiaj 11 lutego mam takie delikatne bóle podbrzusza, piersi nadal są tkliwe, oraz mam nudności.
Sama już nie wiem co o tym myśleć. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Ból podbrzusza nie jest charakterystycznym objawem ciąży (o objawach ciąży może Pani przeczytać tutaj ). Przedłużający się cykl, bóle podbrzusza, nudności, a także ten niby dodatni test ciążowy oraz brak echa pęcherza płodowego w jamie macicy mogą dawać podejrzenie ciąży pozamacicznej. W celu upewnienia się należałoby wykonać oznaczenie stężenia beta-HCG we krwi - hormon ten jest wydzielany przez komórki trofoblastu, jego jakościowe oznaczenie w moczu jest podstawą testu ciążowego.
Zanim wykona Pani oznaczenie z krwi proponowałbym wykonać powtórnie test ciążowy. Więcej na temat ciąży pozamacicznej znajdzie Pani tutaj. Jeśli dadzą one wyniki ujemne potrzebne będzie zapewne pogłębienie diagnostyki przez lekarza ginekologa - badania hormonalne itp.
Proszę być cierpliwą. Pozdrawiam i życzę powodzenia.