Czy to może oznaczać anoreksję?

Mam 15 lat. Przy wzroście 163 cm ważę 54 kg. Od jakiegoś czasu zaczęłam się odchudzać. Na początku było łatwo, bo miałam dość silną wolę i umiałam się powstrzymać przed jedzeniem tego, czego nie wolno. Przez kilka dni miałam dietę proteinową, ale postanowiłam, że raczej bardziej opłaca mi się głodówka. W pierwszym dniu udało mi się zjeść tylko 155 kcal. Na drugi 212 kcal, a na trzeci już nie warto wspominać, tyle zjadłam. W kolejnych dniach na przemian jadłam raz dużo, raz mało. Zaczęłam również wymiotować. Dzisiaj np. na śniadanie zjadłam chudy omlet i jogurt Activia, ale poczułam wyrzuty sumienia i gdy tylko ojciec wyszedł, zwymiotowałam wszystko. Przez cały dzień i tak zjadłam jeszcze dwie marchewki, trochę liści sałaty i 11 skibek chleba bez masła, ale z serem. Za karę przejechałam na rowerze 20 km, pobiegałam po lesie i zrobiłam 100 brzuszków, 50 skłonów i 50 skłonów od nogi do nogi. Kolega mówi, że jem strasznie mało, ale ja tego nie widzę. Jak łatwo zrzucić jeszcze trochę. Przynajmniej do 50 kilo?

Witam serdecznie,

Rozpoznanie danego zaburzenia jest możliwe wyłącznie na podstawie osobistego badania lekarskiego.
Jeśli miałabym opierać się jedynie na Twoim opisie, to bardziej prawdopodobne jest rozpoznanie bulimii, w której wystepują typowe napady objadania się z ,,wyrzutami sumienia", stałym lękiem przed przytyciem oraz stosowanie takich sposobów ,,pozbycia się nadmiaru kalorii" jak forsowne ćwiczenia fizyczne, głodówki, prowokowanie wymiotów.

Na temat bulimii możesz przeczytać w naszym portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-bulimii
http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-bulimii

Z pozdrowieniami