Czy to może oznaczać jakieś komplikacje?

Proszę o opinię. Byłam u ginekologa na potwierdzeniu ciąży. Mam nieregularne okresy bywa, że w ciągu roku jest ich 10 a nie 12 jak prawidłowo powinno być co miesiąc. Ciąża została potwierdzona, na usg pęcherzyk. Ginekolog zlecił badania beta-Hcg który wyniósł 28446,6 mlU/ml. Stwierdził, że to bardzo wysoki wynik i żeby zrobić kolejną betę. Czy to może oznaczać jakieś komplikacje? Czy to może być ciąża mnoga?( na usg widoczny był jeden duży pęcherzyk osadzony bardzo wysoko w macicy).

Witaminy w ciąży

Lek. Michał Lenard

Najczęstsze przyczyny wysokiego stężenia b-HCG to: ciąża bardziej zaawansowana, niż przypuszczano, ciąża mnoga, zaśniad groniasty, lub zespół Downa u płodu. Należy wykonać badanie jeszcze raz i ponownie udać się na wizytę do swojego ginekologa. Pozdrawiam!