Czy to może oznaczać jakieś zaburzenia hormonalne?

Witam, mam 27 lat, od 2 tygodni jestem zaniepokojona pewnymi objawami - otóż w dość pokaźnych ilościach wypadają mi włosy (z którymi do tej pory nie miałam najmniejszych problemów), ostatni cykl miesiączkowy spóźnił mi się o jakiś tydzień, do tego bolą mnie piersi tak jak przed okresem. Nadmienię również, że nie stosowałam do tej pory żadnej antykoncepcji hormonalnej.

Witam!

Powyższe dolegliwości mogą być objawem hiperandrogenizacji - nadmiaru stężenia hormonów płciowych męskich. Najczęstszą przyczyną tego typu zaburzeń jest zepół policystycznych jajników (więcej informacji na ten tamat znajduje się na stronie http://abctradzik.pl/zespol-policystycznych-jajnikow), rzadziej choroby nadnerczy.

Z drugiej stronu objawy mogą nie być ze soba powiązane. Miesiączka pod wpływem wielu czynników może się opóźniać, a piersi są bardzo wrażliwe na wszelkie wahania hormonalne. Wówczas trzeba poszukać jedynie powodu nadmiernego wypadania włosów (więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie http://abclysienie.pl/jakie-sa-przyczyny-lysienia).

Proponuję udać się do lekarza ginekologa-endokrynologa, który będzie mógł przeprowadzić odpowiednią diagnostykę w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.