Czy to może świadczyć o nerwicy?

Pół roku temu zrobilo mi sie slabo (wystraszylem sie rytmicznego"burczenia"w brzuchu bo myslalem ze to serce), po miesiacu nie moglem zasnac przez uczucie szybkiego bicia serca i pojedynczych rzadkich, mocnych uderzen serca. Robilem ekg, eho, rtg klatki, holter wszystko ok tylko wykryli mi dodatkowe skurcze nadkomorowe. Nic mnie nie bolalo, wszystko niestety powtarza sie ciagle co jakis czas w nocy, towarzyszy temu lęk przed smiercia, do tego teraz doszly uklucia w klatce. Czy to nerwica?

Witam, na podstawie opisu nie można jednoznacznie stwierdzić czy to nerwica czy nie.
Być może te sensacje spowodowane są stresem. lub rzeczywiście to początki nerwicy
( co właściwie jest bez różnicy).
Radziłbym skonsultować się z psychoterapeutą i ewentualnie jeszcze z gastrologiem.
Pozdrawiam

To może być nerwica. Przy występowaniu opisanych przez Pana objawów należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który poprowadzi Pana leczenie, skieruje do odpowiednich specjalistów. Jeżeli lekarz potwierdzi Pana autodiagnozę, konieczne będzie leczenie nerwicy u lekarza psychiatry i u psychoterapeuty.
Jeśli zgłosi się Pan do psychoterapeuty może okazać się, że psychoterapia będzie wystarczająca.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna
www.psycholog-psychoterapeuta.com

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl