Mężczyzna , 22 lata Pół roku temu zrobilo mi sie slabo (wystraszylem sie rytmicznego"burczenia"w brzuchu bo myslalem ze to serce), po miesiacu nie moglem zasnac przez uczucie szybkiego bicia serca i pojedynczych rzadkich, mocnych uderzen serca. Robilem ekg, eho, rtg klatki, holter wszystko ok tylko wykryli mi dodatkowe skurcze nadkomorowe. Nic mnie nie bolalo, wszystko niestety powtarza sie ciagle co jakis czas w nocy, towarzyszy temu lęk przed smiercia, do tego teraz doszly uklucia w klatce. Czy to nerwica?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

To może być nerwica. Przy występowaniu opisanych przez Pana objawów należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który poprowadzi Pana leczenie, skieruje do odpowiednich specjalistów. Jeżeli lekarz potwierdzi Pana autodiagnozę, konieczne będzie leczenie nerwicy u lekarza psychiatry i u psychoterapeuty.
Jeśli zgłosi się Pan do psychoterapeuty może okazać się, że psychoterapia będzie wystarczająca.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna
www.psycholog-psychoterapeuta.com

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie elektrokardiograficzneEKG spoczynkowe przeprowadza się w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca. Skrót EKG oznacza elektrokardiogram lub elektrokardiograf.
  • Holter EKG – Zwykłe badanie EKG trwa kilka minut i przez ten czas rejestruje się pracę serca. Nie zawsze jednak w tak krótkim czasie udaje się zarejestrować pojawiające się okresowo w ciągu dnia zaburzenia. Metoda Holtera natomiast pozwala na zarejestrowanie jego pracy przez 24, a nawet 48 godzin.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Leczenie nerwicy - metody, leki przeciwdepresyjne, psychoterapia, domowe sposoby

Jak leczyć nerwicę? (WIDEO)

Jak leczyć nerwicę? (WIDEO) Odtwórz wideo

Nerwica i depresja to dwie różne jednostki chorobowe, różniące się także metodami leczenia. Zdarza się jednak, że nerwica przebiega pod postacią depresji. W zaburzeniach nerwicowych bardzo często występują pewne objawy obecne także w przypadku depresji. Objawy...

Nerwica - objawy, podział, zaburzenia lękowe, diagnostyka

Kołatanie serca w nerwicy

Kołatanie serca w nerwicy

Zaburzenia lękowe objawiają się w specyficzny sposób. Człowiek, u którego się rozwinęły, zgłasza nie tylko problemy psychiczne - odczuwanie silnych, trudnych emocji, niepokój, rozdrażnienie, itp. Dochodzą do tego także somatyczne objawy, które związane...