Czy to możliwe w moim wieku?

Witam,
mam problem, nie wiem co robić. Mam ukończone 40 lat, ostatnią miesiączkę miałam 21.01 i do tej pory druga się nie pojawiła. Kochałam się z mężem w dni płodne, ale był to stosunek przerywany, a po stosunku dokładnie się umyłam. Nie mam żadnych objawów, tylko mam powiększone sutki i bardzo wrażliwe na dotyk.
Proszę o pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli do tej pory miała Pani regularne okresy, 30-dniowe lub krótsze, to można już przeprowadzić test ciążowy w celu wykluczenia lub potwierdzenia ciąży. Jeżeli wykluczy Pani ciążę, to dalej nie ma powodów do niepokoju. Pojedyncze wahania cyklu miesiączkowego nie są niczym niezwykłym, nawet u w pełni zdrowych i płodnych kobiet. Jeśli nieregularności będą się powtarzać, oznaczać to będzie powstanie zaburzeń hormonalnych, wtedy należy udać się do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomu odpowiednich hormonów w celu ustalenia przyczyny. W Pani wieku mogą być one związane z okresem przedmenopauzalnym.

Pozdrawiam serdecznie!