Czy to możliwe, że 15-miesięcznemu dziecku jako pierwszy ząbek pojawiła się 5 górna?

Witam! Czy to możliwe że 15 miesięcznemu dziecku jako pierwszy ząbek pojawiła się 5 górna a innych ząbków nie ma. Czy to są jakieś problemy genetyczne czy to możliwe że moje dziecko nie ma zalążków

Dzień dobry,
jak zapewne Pani wiadomo zęby mleczne wyrzynają się od 5 do 10 miesiąca życia. Różnice w czasie wyrzynaia się zębów są normalen i zależą od indywidualnego rozwoju. u Pani dziecka okres ząbkowania jest bardzo opóźniony i na dodatek zaczyna się mlecznymi zębami trzonowymi. Może to oznaczaś brak zalążków, ale również może być inna przyczyna, że zęby zostały zatrzymane w wyrostku zębowym. Musi Pani koniecznie z dzieckiem udać się do pedodontologa czyli stomatologa dziecięcego.