Czy to możliwe, że alergia na świnkę morską sama minie?

Dzień dobry. Byłam dziś u alergologa. Miałam wykonywane testy, które wykazały, że jestem uczulona na świnkę morską(miałam kiedyś to zwierzątko, objawy:plamy na ciele, uczucie zatkanego nosa, kaszel). Lekarka powiedziała, że jest to dość silna nietolerancja(pamiętam, że powiedziała 2-ale czego? Czy jest to skala uczuleniowa?)Czy możliwe, że alergia sama minie i nie będzie konieczne leczenie? proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani czy aktualnie ma Pani zwierzę oraz czy aktualnie ma Pani jakiekolwiek objawy. Jeśli odpowiedź na obydwa pytania brzmi nie, najpewniej nie będzie konieczne leczenie. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą alergologiem.