Czy to możliwe, że antydepresanty przestały działać?

Witam, jestem mężczyzną, mam 23 lata. Od 4 miesięcy biorę leki przeciwdepresyjne. Czy możliwe jest, że lek przestał działać? Mam od tygodnia wrażenie jakby działał dużo słabiej.   Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Do nawrotu depresji może dojść nawet w trakcie leczenia przeciwdepresyjnego. Proponuję, aby skonsultował się Pan z lekarzem prowadzącym - być może wskazana jest korekta leczenia (zmiana preparatu lub dawki leku).

Pod uwagę należałoby również wziąć czynniki natury psychologicznej i zastanowić się nad ewentualnym rozpoczęciem psychoterapii. Pogorszenie samopoczucia może też wynikać z przyczyn somatycznych, np. zaburzeń hormonalnych.

Z pozdrowieniami