Czy to możliwe, że doszło u mnie do samoistnego poronienia?

Czy to możliwe, że doszło u mnie do samoistnego poronienia, jeśli dzień przed okresem miałam HCG wskazujące na 2-3 tydzień ciąży i dostałam okres? Przedtem miałam nabrzmiałe piersi, które utrzymują się do dziś - 3 dzień miesiączki.

Przez najbliższy tydzień nie będę miała dostępu do ginekologa i bardzo się martwię, pół roku temu doszło u mnie do samoistnego poronienia w 4 tygodniu ciąży.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Często w pierwszym trymestrze ciąży występują krwawienia, szczególnie w dniach, w których normalnie wypadłaby miesiączka. Dlatego krwawienie to, szczególnie, jeśli nie towarzyszył mu silny ból podbrzusza, nie musi oznaczać poronienia. Może Pani wykonać też kolejne badanie poziomu beta HCG z krwi, aby zmierzyć jego dynamikę. Ewentualne zatrzymanie wzrostu lub spadek będą potwierdzać poronienie.
Fakt przebycia poronienia w przeszłości na wczesnym etapie ciąży nie musi świadczyć o Pani skłonności do ronienia. Takie poronienia na wczesnym etapie najczęściej mają charakter losowy, nie związany z indywidualnymi predyspozycjami.
Pozdrawiam serdecznie!