Czy to możliwe, że dziecko potrzebuje więcej czasu, aby się przyzwyczaić do zmiany mleka?

Witam, mój syn ma 3 miesiące. Od trzech tygodni robi brzydkie kupy ze sporą ilością krwi i śluzu. Tydzień temu przeszedl z Bebilonu na Bebilon Pepti, niestety poprawa jeśli jest to bardzo niewielka. Brzydki stolec oddaje do 6 razy dziennie. Wyniki posiewu kału, USG oraz morfologia wyszły w normie. Teraz zauwazylam że kupy są zielone. Moje pytanie czy to możliwe że dziecko potrzebuje więcej czasu aby się przyzwyczaić do zmiany mleka? Dziecko nie wygląda na chore, jest żywe i radosne, ma apetyt, na razie przybiera na wadze. Jestem już bardzo zaniepokojona tą sytuacją.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poza alergią pokarmową przyczyna zielonych stolców u dziecka to np. wynik obecności kwasów żółciowych, które naturalnie są wydzielane do przewodu pokarmowego. Jeżeli jest Pani zaniepokojona tą sytuacją, zawsze może Pani zasięgnąć opinii swojego pediatry.