Czy to możliwe, że guzki powstały w wyniku ciąży?

Witam miesiąc temu zrobiłam usg piersi mam 3p lat wyszło 6 guzkow o obniżonej echogenicznosci nie wykazujące przepływów naczyniowych i powiększone węzły wewnatrzsutkowe . Dodam że byłam wtedy w ciąży, niestety ciążę straciłam zamierzam powtórzyć usg czy to możliwe że guzki i węzły zrobily się od ciąży? Czy są powody do nie pokoju ? Przy każdym z guzkow jest opis fa?

Lek. Paweł Szadkowski

Guzki i powiększone węzły chłonne nie pojawiły się z powodu ciąży. FA oznacza podejrzenie fibroadenoma, czyli zmian łagodnych, częstych u młodych kobiet. Oczywiście badanie należy zdiagnozować z lekarzem, który zapewne zleci obserwację lub dalszą diagnostykę zmian.