Czy to możliwe, że mam alergię?

witam. Po uzyciu nowego kremu rozbolala mnie głowa.Od tego czasu nie mogę nic stosowac na twarz ani kosmetyków ani naturalnych substancji ponieważ bolą mnie oczy.Czy to możliwe że na wszystko zrobiła mi się alergia i co mogę z tym zrobić?Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry

Objawy nadwrażliwości na kosmetyki obejmują: alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywkę i reakcje fotooksyczne.
Zmiany zazwyczaj pojawiają się na twarzy, szyi, rękach lub w dołach pachowych. U większości chorych to właśnie substancje zapachowe są źródłem złej tolerancji kosmetyków.
Ryzyko niepożądanych reakcji jest większe, jeśli kosmetyki aplikowane są na uszkodzoną skórę.
Proszę odstawić kosmetyk jeśli zauważyła Pani reakcje podrażnienia.