Czy to możliwe ze mam hipoglikemię?*

Witam. Jestem kobietą w wieku 28 lat. Miałam już takie objawy, ale były one rzadkie. Gdy rano zjem śniadanie to szybko, bardzo szybko robię się głodna i jeśli nic nie zjem to już około 11 zaczyna mi się kręcić w głowie, robi mi się niedobrze, zaczynają mi drżeć ręce. Chodzę na fitness. Za każdym razem kiedy z niego wychodzę jestem niemożliwie głodna (bez względu na to, że np. pół godziny przed sportem jadłam), bije mi strasznie serce, mam spuchnięte ręce. Od jakiegoś czasu noszę ze sobą zawsze cukierki lub jakiś owoc i zaraz po sporcie zjadam, jest mi wtedy dużo lepiej. Ostatnio to wszystko się nasiliło. Na fitness jeżdżę na rowerze. Zdarzyło mi się nie zjeść nic przed zajęciami i po nich też. Zaczęło mi się w głowie kręcić, prawie spadłabym z roweru. Na chwilę usiadłam na ławce, potem prowadziłam rower. Miałam wrażenie jakbym za chwilę miała upaść. Po przyjściu do domu pierwsze co to lodówka. Robi się coraz gorzej i coraz częściej. Ktoś mi powiedział że to może być hipoglikemia. Czy to może być to? Bywa też, że widzę podwójnie i, co gorsze, często mam problemy z koncentracją. Dopada mnie też straszna senność, że zasnęłabym na stojący, kompletnie nad tym nie panuję. Proszę, pomóżcie mi.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Objawy, które Pani opisuje, mogą wskazywać na hipoglikemię. Żeby jednak to ustalić niezbędne jest wykonanie badań m.in.poziomu glukozy we krwi, jeszcze lepiej profilu glikemii i kilku innych. W tym celu konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który przeprowadziwszy szczegółowy wywiad dotyczący Pani objawów, zbadawszy Panią powinien zlecić najpierw podstawowe badania, a w razie potrzeby pogłębienia diagnostyki skierować do specjalisty. Samo stwierdzenie ewentualnej hipoglikemii powinno skłonić do szukania jej przyczyny, bo tylko to pozwoli wdrożyć odpowiednie postępowanie.
Nie można wykluczyć, że objawy mają inne źródło, tym bardziej konieczna jest diagnostyka.

Zatem proszę postarać się jak najszybciej udać do lekarza, ponieważ takich objawów nie należy lekceważyć.

Pozdrawiam serdecznie