Czy to możliwe, że mam zawał serca?!

Witam Wszystkich i od razu pozdrawiam. Od około tygodnia (04.03.2010) po powrocie z pracy w klatce piersiowej, a dokładniej w dołku, odczuwam coś takiego, jakby mnie od środka chciało rozerwać, a zarazem odczuwam jakbym był cały czas głodny, poza tym zauważyłem, że mam coś takiego, że muszę wziąć głęboki oddech, bo mam wrażenie jakbym miał się zaraz udusic. Stan jest do dzisiaj taki sam, jednostajny ból. Przy pracy rąk ból nasila się w okolicy ww. Jestem osobą niepalącą, jeżeli chodzi o alkohol, to czasami piwa lubię się napić. Wiek 34 lata. Czy mam się czym martwić? Iść do lekarza pierwszego kontaktu? Proszę o odpowiedź. Dziękuję, Jarek

ponad rok temu

Nie jest wykluczone, że to choroba serca. Jednakże w Pana wieku dużo bardziej prawdopodobne jest refluksowe zapalenie przełyku. Czy ból nasila się w łóżku czy słabnie (ból typowy dla refluksu nasila się po położeniu się do łóżka)? Proszę spróbować któregoś z leków na zgagę - jeśli nie pomoże, należy koniecznie zgłosić się do lekarza, najlepiej na szpitalną izbę przyjęć.

W szpitalu zmierzą Panu poziom enzymów sercowych, takich jak troponina czy CKMB, dopiero po uzyskaniu tych wyników w połączeniu z EKG można postawić pewną diagnozę. Jednakże objawy są alarmujące i myślę, że nie warto czekać, jeśli leki na zgagę nie przyniosą szybkiej ulgi, wizyta w szpitalu jest absolutnie konieczna.