Czy to możliwe, że nie ma szumów w płucach w czasie ataku astmy?

Astma Zastanawiam się jak to możliwe że pomimo tego że mam stwierdzoną astme od 10 roku życia nigdy lekarze nawet w trakcie ataku nie słyszą szumów w płucach. Tak samo było jak w grudniu miałam ostre zapalenie płuc. Osłuchowo byłam niby czysta, tak twierdziło 4 lekarzy i że to tylko wirus. O zdj płuc pomyślał lekarz dopiero jak zaczęłam kaszleć z krwią. Czy to możliwe bym miała jakby takie cichę płuca i powinnam poinformować o tym przy kolejnej wizycie lekarzy?

Lek. Paweł Szadkowski

Zmiany osłuchowe nad polami płucnymi mogą nie zawsze występować (lub być bardzo subtelne) w niektórych przypadkach. Zawsze warto poinformować lekarza o przebiegu poprzednich infekcji, czy zaostrzeń, uzupełnia to pani obraz kliniczny i może okazać się pomocne.