Czy to możliwe, że nigdy nie będę mieć orgazmu?

Witam. Przez 4 miesiące współżyłam z chłopakiem, ale nigdy nie miałam orgazmu. Rozstaliśmy się, ale znów jesteśmy razem. On bardzo szybko kończy, parę sekund i już po sprawie. Kiedy ja się dopiero rozgrzewam on już dalej nie może. Na początku myślałam, że to moje niedoświadczenie (bo on już je ma), ale teraz kiedy jestem otwarta na różne propozycje już sama nie wiem co się dzieje. Nie zwracałam na to uwagi na początku, ale teraz to się po prostu zrobiło dziwne. Kochaliśmy się 3h i w tym zmienialiśmy często pozycje, całowaliśmy się, głaskaliśmy, dotykaliśmy intymnych miejsc i nie zwracałam uwagi na to czy mam orgazm czy nie. Nie wiem już co robić, żeby jego spowolnić, a żebym ja sama mogła w końcu dojść. Nasza gra wstępna jest zależna od dnia. Nie raz trwa naprawdę krótko, a nie raz krok po kroku "zwiedzamy" swoje ciała. Nie wiem już co robić. Czy to możliwe, że nigdy nie będę mieć orgazmu?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pisze Pani, że nie może osiągnąć orgazmu w trakcie współżycia z partnerem. Nie wspomina Pani jednak, czy stymulując się sama lub w trakcie pieszczot przez partnera, bez penetracji, osiąga Pani orgazm. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ kobiety, szczególnie młode, mają problem z odczuwaniem orgazmu.
Duży wpływ na to mają nastawienie psychiczne (za bardzo chce Pani osiągnąć orgazm i nie skupia się na odczuwanej przyjemności) oraz nieznajomość swojego ciała. Warto, żeby spróbowała Pani sama doprowadzić się do orgazmu i nauczyła się, jakie rodzaju pieszczot i stymulacji Pani potrzebuje. Jeśli mimo samodzielnych prób nie uzyska Pani spełnienia, zachęcam do wizyty u seksuologa.

Pozdrawiam