Czy to możliwe, że po Letroxie wypadają włosy?

Dzień dobry, czy to możliwe że po Letroxie wypadają włosy? Wiem że to typowe dla hashimoto na które choruję, ale problem z włosami zaczął się w kilka tygodniu od pierwszej dawki. Czy powinnam poprosić lekarza o zmianę leku? Mam do wykonania jeszcze badania b12 i ferrytyny, czy jeśli wyjdą odchylenia i zostanę wyrównane, to jest szansa na zahamowanie wypadania. Co jeszcze ew. zbadać o czym lekarz mógł zapomnieć? Jeszcze jedno pytanie, czy włosy które tracę później odrastają? Bardzo proszę o odpowiedź, jestem załamana.

Lek. Paweł Szadkowski

Podczas prawidłowo prowadzonego i monitorowanego leczenia niedoczynności tarczycy wystąpienie działań niepożądanych jest mało prawdopodobne. Działania niepożądane są bardzo rzadkie i częściej występują na początku leczenia. Najlepiej jeśli wykona pani zalecone badania (wykonałbym jeszcze morfologię krwi z rozmazem) i jeśli przyczyny internistyczno-endokrynologiczne zostaną wykluczone uda się pani do dermatologa na konsultację.