Czy to możliwe, że sam sobie podrażniam ranę papierem i dlatego się nie goi?

Ponad 5 tygodni temu miałem zabieg gumkowania hemoroida. Ponad tydzień po zabiegu zauważyłem mocniejsze krwawienie podczas opróżniania niż przed zabiegiem. Lekarz mnie o tym uprzedzał ze może takie coś nastąpić. Niestety minął już miesiąc a ja krwawię po każdym opróżnieniu się, są to mocne u gęste plamy na papierze toaletowym albo czasem zwyczajnie kapie mi krew z odbytu. Nie odczuwam przy tym bólu, czasem lekkie kłucie. Krew bardzo szybko udaje się zatamować. Kolejną wizytę mam zaplanowaną dopiero za 2 tygodnie. Czy mój problem jest na tyle poważny że powinienem wcześniej zgłosić się do lekarza? Czy to możliwe że sam sobie podrażniam ranę papierem i dlatego się nie goi? Czasem mam wrażenie że po wypróżnieniu krew nie leci, ale gdy przetrę papierem to widzę jej dużo.

Lek. Michał Lenard

Niestety, takie objawy mogą wystąpić po zabiegu. Sugeruję udać się na wizytę kontrolną w wyznaczonym terminie. Pozdrawiam!