Czy to możliwe, że w tak młodym wieku mogłam zachorować na raka?

Witam!

Mam 15 lat i kilka dni temu wyczułam dziwne napięcie mięśni w okolicy pachy, a także mam wrażenie że pod pachą coś mi "przeszkadza". Słyszałam, że rak piersi objawia się często powiększeniem węzłów chłonnych pachowych. Czy to możliwe, że w tak młodym wieku mogłam zachorować? Dodam, że u mnie w rodzinie nie ma obciążenia genetycznego rakiem piersi, a ja sama mam wyćwiczone mięśnie ramion. Czy może być to problem z mięśniem czy raczej coś poważniejszego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Rak piersi występuje u dzieci niezwykle rzadko, nie znaczy to jednak, że można lekceważyć zmiany wykryte w obrębie piersi.
Zmiana, którą wykryłaś nie musi być związana z nowotworem, ale wymaga obiektywnego zbadania, najlepiej przez lekarza rodzinnego lub ginekologa.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym podczas najbliższej wizyty.