Czy to możliwe, że zapaleniu dróg oddechowych u dziecka towarzyszy tylko kaszel?

Moj 2 miesieczny synek zaczął pokasływać i charczeć. Nie ma żadnej gorączki. Mimo tego zabrałam go do lekarza. Tutejszy lekarz(Anglia) osłuchała malca i stwierdzil zapalenie dróg oddechowych i przepisał antybiotyk. Czy to możliwe, ze tego typu infekcji nie towarzyszyły inne objawy?

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko powiedzieć bez badania dziecka. a czy dziecko miało kontakt z osobą chorą? a jakie dokładnie leki lekarz przepisał?