Czy to możliwe, żeby bolał ząb, który był leczony kanałowo?

Witam czy jest możliwe żeby bolał ząb który był leczony kanałowo? Raz bolał mnie w nocy a teraz boli tylko na ciepło choć nie powinien bo. Jest przecież martwy skoro był leczony kanałowo.i co dalej ponownie trzeba będzie go na nowo leczyć?

Aleksander Ropielewski

Ból nie pochodzi z zęba, ponieważ nie ma on unerwienia. Ból jaki może Pani odczuwać pochodzi z sąsiadujących z zębem tkanek. Jeżeli minęło niewiele czasu od zabiegu jest to normalne. Jeżeli ból taki pojawił się po długim czasie od leczenia należy skontaktować się z dentystą, który po przeprowadzeniu badania będzie miał możliwość udzielić konkretnej odpowiedzi odnośnie przyczyny i ew. leczenia.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski