Czy to możliwe, żeby hialuronidaza powodowała zwłóknienia?

Czy to możliwe zeby hialuronidaza powodowała zwłóknienia? Jakiś czas temu rozpuszczałam usta.. po kilku dniach w otaczających tkankach pojawiło się dużo kuleczek, które przeskakują w palcach. Z zewnątrz niewidoczne ale jedna przebija od strony jamy ustnej, ma kolor biały i sprawia wrazenie jakby sylikonu. USG wykazało zwłóknienia wokół ust, ale czy to możliwe? Przeciez zwłóknienie nie tworzy sie tak szybko, a poza tym hialuronidaza stosowana jest tez do zmiękczania blizn i zwłóknień.

Witam
Powinna Pani dokładnie przeanalizować historię zabiegów wykonanych u Pani w okolicy ust :jakie wypełniacze Pani stosowałą czy był wykonany makijaż permanentny zabiegi iniekcyjne kosmetologiczne.... Opisane zmiany mogą być pozostałością po preparacie wypełniającym lub barwniku nakłuwanui.Hialuronidaza rozpuszcza kwas hialuronowy a nie włóknienie.

Objawy jakie Pani opisuje wskazują bardziej na zairniniaki - moga one powstawać jako efekt uboczny po zbyt płykim podaniu kwasu hialuronowego, nie jest to efekt po podaniu hialuronidazy. Może została ona podana głebiej i nie rozpuściła preparatu całkowicei, badź tez kwas hialuronowy się przemieścił. Zalecam konsultacje u doświadczonego lekarza.