Czy to możliwe, żeby przytyć po poronieniu, tak jak przy ciąży?

Dzień dobry,
chciałabym się dowiedzieć, czy to możliwe, żeby przytyć po poronieniu, a jeśli tak, od czego to zależy i jak się przed tym uchronić. Poroniłam tydzień temu, byłam w 2 miesiącu ciąży. Do tej pory w ogóle nie przytyłam, nie pojawił się „ciążowy brzuszek”, ale koleżanka powiedziała, że i tak mogę bardzo przytyć, tak jakbym dalej nosiła dziecko.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!
W drugim miesiącu rzeczywiście nie widać, że kobieta jest w ciąży. Macica niewiele wystaje ponad spojenie łonowe. Jeśli Pani poroniła całkowicie - nie pozostały resztki po poronieniu, to nie widzę powodów do tycia.
Z poważaniem