Czy to możliwe, żeby testy wyszły pozytywno-negatywne?

Witam. 14 stycznia 2010 miałam łyżeczkowanie (7 tydzień - ciąża obumarła). Od tego czasu w dalszym ciągu staramy się z mężem o 2. dziecko (nasza córeczka ma 2,5 roku). Ostatni okres spóźnił się 2 dni, więc zrobiłam testy :-) i tu narodził się mój niepokój, bo 3 wyszły pozytywne, a kolejne 3 negatywne. Po 3 dniach dostałam okres (trwal 4 dni).

Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy to możliwe, żeby testy wyszły pozytywno-negatywne? Czekam teraz na kolejną miesiączkę, ale będę się o wiele bezpieczniej czuła, jeśli uzyskam odpowiedź na to pytanie. Dziękuję bardzo! :-)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Sytuacja, którą Pani opisuje, jest rzeczywiście bardzo dziwna. Być może odczekała Pani zbyt długo z odczytem tych testów, których wyniki były pozytywne? Może testy były różnych firm i o różnej czułości? Propoponuję wykonać test z krwi- badanie stężenia betaHCG we krwi. Jest to badanie bardziej wiarygodne niż testy z moczu. Ponieważ część testów wyszła pozytywnie, niewykluczone, że zaszła Pani w ciażę i doszło do wczesnego poronienia. Zdarza się to wcale nie rzadko. Poziom betaHCG nie spada w takiej sytuacji z dnia na dzień do zera, tak więc badanie krwi może wykazać, że doszło do zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!