Czy to możliwe, żeby USG pomyliło guza z węzłem odczynowym?

Witam.2tyg temu wyczułam 'coś' na śliniance przyusznej. wynik z usg: "wyczuwalne zgrubienie odpowiada strukturze hipoechogen.10,5mm x 9x9 w obrębie ślinianki.obraz niejednoznaczny-gęsta torbiel/zmiana lita.bez cech wzmożonego przepływu" Mam w b.złym stanie zęby ale chir.stom twierdził,że to nie od tego i wysłał mnie do diagnozy, której nie ma! Wg lekarza to b.twardy węzeł odczynowy od zębów.mam więc wyleczyć zęby i msc po zakończeniu ponowna kontrola.Czy to możliwe,by usg pomyliło guza z węzłem?

Powiększony węzeł chłonny ( w tym odczynowy) jest także guzem. Macalny niczym się nie odróżnia. W obrębie ślinianki guzki mieszane mają także złożony obraz. Nikt niczego nie myli, tylko nazywa różnie. Medycyna nie jest czytaniem instrukcji obsługi. Istniejący stan zapalny (zęby) musi być wyleczony w pierwszej kolejności, guzek ślinianki monitorowany. Dalsze postępowanie zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego.