Czy to możliwe, żeby w nerwicy puls był tak niski?

Mój puls w spoczynku to około 58-62 uderzeń na minutę.Mam 22 lata. Nie uprawiam żadnych sportów. Kiedyś miałam problemy z szybkim biciem serca. Przyjmowałam dużo magnezu i vitb6. czy to mogło obniżyć puls? mam powody do obaw ? Mam nerwicę lekową. Czy to możliwe żeby w nerwicy puls był tak niski? Dziękuje za odpowiedź .

Witam,

Nie ma jednoznacznego związku pomiędzy nerwicą a wysokością pulsu. Jak najbardziej może Pani mieć zdiagnozowaną nerwicę lękową a nie mieć wysokiego pulsu gdyż osoby u których zdiagnozowano nerwicę nie mają przez cały czas objawów somatycznych takich jak przyśpieszony rytm serca itd.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl

Szanowna Pani,

To bardzo dobrze, że na bieżąco monitoruje Pani swój stan zdrowia. Dzięki temu w razie jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych możliwe będzie wczesne ich wykrycie oraz odpowiednia interwencja.
Kłopot w odpowiedzi na Pani pytanie jest taki, że niestety brakuje odpowiednich danych. Z tego też powodu w pierwszej kolejności sugeruję udanie się do lekarza pierwszego kontaktu, który przeprowadzi z Panią dokładny wywiad oraz skieruje na odpowiednie badania. Dopiero po wykluczeniu somatycznego podłoża objawów można będzie spekulować na temat ewentualnego pochodzenia nerwicowego.
Trudność związana z nerwicą polega na tym, że teoretycznie może ona wywoływać wszystkie dolegliwości, symulujące wszystkie jednostki chorobowe. Dodatkowo, jeżeli tak się dzieje, to w subiektywnym odczuciu chorego przeżywane dolegliwości są identyczne jak w przypadku chorego organu - innymi słowy, chory cierpi tak samo.
Odnosząc to do Pani pytania, teoretycznie tak, jest to możliwe, że nerwica przyczynia się do obniżenia pulsu. Zanim jednak dojdzie się do takiego wniosku, należy skonsultować się z lekarzem.
Życzę Pani zdrowia.