Czy to możliwe, żebym nie czuła przyjemności podczas ocierania o punkt G?

Jestem dość młodą dziewczyną, wiem o tym. Mam cudownego chłopaka i postanowiłam, że jestem gotowa już współżyć. Ale jak się okazało, jest jeden problem. Nie odczuwam przyjemności ze stosunku...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

kobieca seksualność jest bardziej skomplikowana niż seksualność mężczyzn i zazwyczaj wymaga większego nakładu pracy i energii, aby osiągnąć satysfakcję.

Przede wszystkim warto poczytać książki dotyczące seksualności, aby zapoznać się z własnym ciałem, różnymi technikami współżycia, pieszczotami. Według niektórych badań większość kobiet nie jest w stanie osiągnąć orgazmu na drodze samej tylko stymulacji pochwy podczas stosunku. Za to większość kobiet może doznać satysfakcji podczas pieszczot łechtaczki (petting, seks oralny, stymulacja łechtaczki podczas stosunku). Dlatego konieczna jest rozbudowana gra wstępna, łącząca w sobie różne techniki seksualne. Zachęcam Panią do wzbogacenia swojego życia seksualnego.