Czy to na pewno gruczolakowłókniak?

Mam 30 lat. Pięć miesięcy temu znalazłam guzek w lewej piersi, blisko otoczki. Na badaniu USG wyszło, że jest to fibroadenoma. Za jakiś czas miałam znów USG, które pokazało, że jest to torbiel. Byłam też u innego lekarza, w innym mieście, gdzie stwierdzono, że jest to gruczolakowłókniak. Biopsji jeszcze nie miałam, ale mam się zapisać. Najbardziej niepokoi mnie zmiana na brodawce. Lekarze twierdzą, że to taka uroda tej piersi. Jeszcze dodam, że mój guzek ma przed miesiączką 0,7 mm, a po niej 0,5 i to się nie zmienia. Bywa, że guzek boli.

Witam serdecznie!

Ostateczną odpowiedź czy jest to gruczolakowłókniak pozna Pani po biopsji cienkoigłowej guza. Na razie wykonane badania wskazują, że takie rozpoznanie jest bardzo prawdopodobne.

Pozdrawiam serdecznie.