Czy to na pewno grzybica?

Od kilku dni odczuwam swędzenie warg sromowych, a nawet mogłabym nazwać to bólem. Ból pojawia się przy dotyku oraz przy oddawaniu moczu. Stosowałam 3 tabletki przeciw grzybicy oraz maść. Nie odczułam żadnej poprawy, a nawet swędzenie przeniosło się na odbyt. Proszę o pomoc, mieszkam na stałe za granicą więc u lekarza nie byłam.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane przez Panią objawy mogą występować w przebiegu różnych schorzeń.
Najbardziej prawdopodobna jest infekcja narządów płciowych, natomiast jeżeli zastosowane leczenie nie przyniosło pożądanych efektów, być może sprawcą objawów jest inny rodzaj drobnoustrojów, może to wynikać z zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub nawet pasożytniczego. Ze względu na zgłaszane dolegliwości podczas oddawania moczu jest prawdopodobne, że infekcja obejmuje również drogi moczowe.

Mniej prawdopodobną przyczyną jest podrażnienie tych wrażliwych okolic, może zmieniła Pani w ostatnim czasie proszek do prania, płyn do płukania, płyn do higieny intymnej, bieliznę?

Wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu, kału na pasożyty i niestety również wizyta u lekarza. Świąd to bardzo nieprzyjemne doznanie, proszę więc z wizytą u lekarza nie zwlekać.

Pozdrawiam