Czy to na pewno kamienie?

Witam, ok. 3 tyg. temu miałem ostre bóle brzucha ze skurczami w podbrzuszu. Lekarz rodzinny przepisał tabletki na dolegliwość, biegunka minęła, ale były jeszcze skórcze w podbrzuszu. Gdy minęły, zacząłem bardzo często i dużo oddawać moczu, przez co się odwodniłem i wylądowałem w szpitalu. Badania krwi są w normie, mocz również, mam podwyższony alat 60. W szpitalu zrobili mi usg jamy brzusznej, na którym wyszło, że mam kamienie w obu nerkach, 5 mm i 4 mm. Czy te objawy mogą być związane z kamieniami? Dodam, że gdy się dowiedziałem, że mam kaminie, to zacząłem odczuwać ból w okolicy nerek.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Opisane dolegliwości mogły być m.in. związane z kamicą nerkową. Ból odczuwany jest, kiedy kamienie przechodząc przez drogi moczowe, "utkną" czasowo w miejscu ich zwężenia, a w drogach moczowych jest kilka fizjologicznych zwężeń. Niewykluczone iż jeden z kamieni przesuwając się ku ujściu cewki moczowej, wywołał ból, który ustał po wydaleniu go z moczem.

Oczywiście jest to tylko jedna z możliwych przyczyn. Mam zbyt mało informacji na temat wspomnianych dolegliwości oraz wyników wykonanych badań, by stawiać jednoznaczną diagnozę.

Pozdrawiam