Czy to napewno białaczka?

Witam. Problemy z odpornością mam od ok. 3 lat, choruję co ok. 2 miesiące (ale odchudzałam się). Od 2008 roku robię co jakiś czas badania krwi i nie zmieniają się one prawie, możee wcale: WBC - 3.08, LYMPH% - 41.9, NEUT- 48%, PDW- 15.9, MPV- 12.3, P-LCR- 43.4. Granulocyty podzielone 50%, kwasochłonne 2%, limfocyty 41%, monocyty 7%. Leukopenia. Anizocytoza trombocytów. Jestem bardzo blada, biorę od pół roku leki na nerwicę, bo dokuczały mi bóle serca i telepanie ciała. Wizytę u hematologa mam dopiero za miesiąc, ale chciałabym się dowiedzieć, czy jest taka możliwość, że to białaczka lub inna podobna choroba? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Na podstawie przedstawionych informacji nie można potwierdzić ani wykluczyć białaczki. Nie umieszczono pełnego wywniku morfologii krwi. Ponadto wskazane jest oznaczenie również stężeń bezwzglednych poszczególnych frakcji krwinek białych, gdyż odsetki nie oddają właściwie stanu faktycznego.

Bez wątpienia występuje leukopenia, która zwłaszca w połączeniu z objawami stanowi sygnał alarmowy. Wskazana jest wizyta u hematologa, który podczas wizyty uzyska więcej informacji, zbierając szczegółowy wywiad oraz badając Panią, będzie miał też wgląd w pełne wyniki badań.

Pozdrawiam