Czy to napewno guzek?

Witam. Mam 21 lat, od jakiegoś czasu (około miesiąca) boli mnie lewa pierś. Nie mogę na niej spać. Ból jest od strony pachy. Od jakiegoś czasu w tym samym miejscu zaczyna pobolewać mnie też druga pierś, dodam że biorę tabletki hormonalne (antykoncepcyjne) i u mojej rodziny znaczy mamy i babci nie występowały jak dotychczas żadne guzki na piersiach, ani u starszych sióstr. Czy ja mogę być pierwsza w rodzinie z guzem piersi? Bardzo proszę o odpowiedź poważ dręczy mnie to i boję się bardzo wizyty u lekarza, a wizytę mam dopiero umówioną na piątek. Boje się. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Żaneta

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe piersi mogą mieć związek z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Jadnak należy wykonać USG piersi celem wykluczenia w nich patologicznych zmian. Skierowanie na to badanie może Pani otrzymać od ginekologa.
Pozdrawiam