Czy to naprawdę jest nerwica?

Przyznam ze od 3 lat co jakis czas mialam sytuacje ze nagle jakbym się czegos bała , trzese i przechodzic po dłuższej chwili albo od razu po zjedzeniu batonika. Mowili mi o nerwicy poszłam do psychoterapeuty i dał mi leki na nerwice która stwierdzil.Powiem jeszcze , że od dwóch lat bardzo przytylam , aktualnie warzę 115 kg i prawie codziennie mam ataki glodu – zjem bardzo duzo słodyczy a na to podwójny obiad po 2 godzinach znowu coś jem. Nie mogę tego opanowac .EKG,cukrzyca,neurolog badania ok

Witam Panią
Jeżeli stwierdzono u Pani nerwicę, to zapewne tak jest.
Postawioną diagnozę można potwierdzić
lub wykluczyć tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że farmakologia
jest leczeniem objawowym, - leki nie leczą nerwicy
ani zaburzeń lękowych i nie rozwiązują problemu,
jedynie tłumią objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana
i chory nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk
sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
nerwicy, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Terapeuta pomoże Pani również uporać się
z atakami głodu i opanowaniem przymusu nadmiernego
jedzenia słodyczy.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Najczęściej psychoterapia jest procesem długoterminowym. Jeśli dostała Pani leki, to prawdopodobnie był to psychiatra, który może, ale nie musi być także psychoterapeutą. Zachęcam do poszukania ośrodka psychoterapii lub psychoterapeuty, u którego zacznie Pani diagnostykę i leczenie. Z tego, co Pani opisała trudności mogą mieć zarówno nerwicowe jak i osobowościowe podłoże.

Witam Panią.
Zastanawiam się, czy aktualnie jest Pani w jakimś procesie leczenia? Czy przyjmuje Pani leki (farmakoterapia) lub jest w psychoterapii ?
Napady lęku, trzęsienie się i zaburzenia odżywiania mogą być związane z nerwicą, pełną diagnozę może postawić jedynie psychiatra w bezpośrednim z Panią kontakcie.
Jednak z punktu widzenia psychologicznego, to czego Pani doświadcza należy traktować jako objaw jakiegoś "bólu" psychicznego, cierpienia.
Gorąco namawiam Panią do rozpoczęcia psychoterapii, która pomoże Pani zrozumieć ,jakie zdarzenia z życia aktualnego lub wcześniejszego powodują te stany i pomoże Pani pracować nad pozytywnymi zmianami.

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska