Czy to naprawdę zaburzenia nerwicowe?

Witam, od dłuższego czasu męczą mnie pewne dolegliwości: -"gula" i pieczenie w gardle -bóle klatki piersiowej, poniżej żeber oraz pleców między łopatkami -odbijanie się na czczo i po posiłku Byłam u kardiologa, ale wyniki są w normie( morfologia ok, holter - średni puls 85, echo-EF 65%). Lekarz rodzinny zasugerował zaburzenia nerwicowe i skierował do psychiatry. Boję się, że może to jednak coś z sercem i grozi mi zawał. Proszę o pomoc bo już sił mi brak. dziękuję i pozdrawiam A.

Witam,

skoro wyniki badań kardiologicznych nie wykazały nieprawidłowości- jest wielce prawdopodobnym, że zgłaszane przez Panią objawy maja podłoże psychogenne (nerwicowe). Dla zaburzeń nerwicowych bardzo charakterystyczny jest objaw "guli" w gardle.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam Panią
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe, że Pani
dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Czy to nerwica? Bardzo możliwe, Pani objawy faktycznie
na to wskazują.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Może Pani skonsultować problem z psychiatrą.
Jeżeli zaś chodzi o leczenie zaburzeń nerwicowych,
to nie można ich wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
Farmakologia jest leczeniem objawowym - leki nie leczą nerwicy
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę
i jej uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
zaburzeń nerwicowych, ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl