Czy to nawrót grzybicy?

Długo leczyłam się na grzybicę pochwy. Lekarz przepisywał mi różne leki, które pomagały niestety na krótki czas. Ostatnio po leczeniu ginekolog przepisał mi "szczepionkę", kuracja tym lekiem trwa około 50 dni ponieważ po 10 tabletkach robi się 20-dniowe przerwy i tak trzy razy, jeszcze zostało mi 10 tabletek, powinnam wziąć je od 9 lutego. Niestety przed okresem pojawił mi się dość dziwny śluz, któremu towarzyszył delikatny świąd, po okresie miałam może około 2 dni spokoju i w tym czasie poszłam do ginekologa, który powiedział mi że wszystko jest dobrze, nic mi nie dolega. Niestety po 2 dniach śluz znowu się pojawił i znowu towarzyszy mu lekki świąd. Nie są to duże ilości śluzu i na razie nie widzę żadnych grudek. Ale chciałam wiedzieć czy możliwe jest ze grzybica wróciła i kolejny raz powinnam iść do lekarza, czy to raczej naturalny śluz? Biorę tabletki antykoncepcyjne, nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Chciałam jeszcze dodać, że po tym jak zaczęłam brać szczepionkę miałam spokój, żadne śluzy się nie pokazywały przez około 30-40 dni, do tego momentu. Mam obsesje na punkcie grzybicy, ciągle o tym myślę i bardzo chciałabym się z niej wyleczyć. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety bez badania lekarskiego nie ma możliwości wykluczenia czy potwierdzenia, że opisywane przez Panią dolegliwości są związane z infekcją grzybiczą. Niestety konieczna jest ponowna wizyta u prowadzącego ginekologa.

Natomiast niestety tabletki antykoncepcyjne mogą się przyczyniać do nawracania infekcji spowodowanych przez grzyby. Jeżeli problem nadal będzie nawracał być może konieczne będzie rozważenie zmiany metody antykoncepcyjnej.

Nie napisała Pani nic na temat leczenia Partnera, jeżeli nie było przeprowadzane również należy wziąć je pod uwagę.

Pozdrawiam