Czy to nawrót hemoroidów?

Witam. 8 miesiecy temu urodzilam syna. Zszywana bylam nicia rozpuszczalna i lekarze mowili ze te ktore sie nie rozpuszcza wyjda same, ale minelo 8 miesiecy i ciagle znajduje na bieliznie lub wyciagam z pochwy nitki. Czasami sa dlugie ok 2do5 cm. Kolezanka podsuneła mi ze moga to byc owsiki. Odczowam swedzenie w okolicy odbytu ale myslalam ze to nawrot hemoroidow po porodzie. Co mam zrobic ?

Owsiki to krótkie nitki koloru białego, kilku mm.
nici chirurgiczne zwykle są koloru niebieskiego,
hemoroidy zaś dają objawy w postaci krwawienia i guzków wyczuwalnych wokoło odbytu.

Proponuję pójść do lekarza POZ celem ustalenia przyczyny problemu.

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska