Czy to nerki czy coś innego?

Mam 25 lat, przez ostatnie dwa lata dopadały mnie częste zapalenia pęcherza. Pół roku temu miałam ostry atak, ból w części lędźwiowej, gorączka, krwiomocz. Okazało się, że mam trzy kamienie w prawej nerce, każdy ok 3mm. Po kuracji antybiotykami, pastą ziołową, duża ilość płynów, po dwóch miesiącach objawy ustąpiły, USG pokazało, że nerka czysta. Niestety w ostatnim miesiącu znów się zaczęło, ostre bóle pleców, nudności- wymioty z rana, dwa razy w tygodniu, osłabienie, skoki temperatury, podwyższone ciśnienie, częstomocz. Nie mogę spać, każdy dzień jest dla mnie trudny do zniesienia. Lekarze zrobili USG, UROGRAFIE, CYTOSKOPIE, badanie moczu, krwi. Zdaniem lekarza jestem zdrowa:/. Daje mi coraz to silniejsze środki przeciwbólowe, ale nie chcą położyć w szpitalu, dokładnie przebadać, zwolnienia nie dają, a w pracy dali mi ostrzeżenie, ponieważ nie jestem pracować na pełnych obrotach jak to było do tej pory. Dodam, że pracuję jako kucharz w hotelu w Anglii. Wcześniej dużo pracowałam, w tej chwili mam trzy dni wolne w tygodniu, staram się dbać o siebie, gimnastyka, dieta, zero alkoholu, kawy, lecz to nic nie daje. Czuję się coraz gorzej. Co robić? Proszę o pomoc. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane objawy mogą wskazywać m.in. na kolkę nerkową zwłaszcza w świetle Pani przeszłości. Wykonane badania powinny potwierdzić lub wykluczyć takie rozpoznanie-niestety jak to w medycynie wszystko jest możliwe i zdarza się iż złogi nie są widoczne mimo ich faktycznej obecności. Można jednak wnioskować o ich istnieniu na podstawie objawów pośrednich widocznych w przeprowadzonych badaniach.

Lekarz oceniający wyniki powinien o tym wiedzieć. Jeśli więc na podstawie wykonanych badań nie można nic stwierdzić, lekarz powinien na podstawie dokładnie przeprowadzonego wywiadu i badania przedmiotowego oraz wyników badań już wykonanych zaplanować dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam